RESUL:n vuoden 2017 kilpailut ja yhteyshenkilöt (alustava)

 

Kilpailu Paikkakunta Ajankohta Yhteyshenkilö Puhelin Sähköposti
Ampumahiihto Kuhmo 18.-19.2 Seppo Korpivuoma 040 020 2985 seppo.korpivuoma@luukku.com
Ilma-aseet Maaninka 25.-26.2. Juha Jumpponen 040 569 4050 juhaj2@hotmail.fi
Talvijotos Kuopio 4.-5.3. Simo Jääskeläinen 040 580 0567 simo.jaaskelainen@gmail.com
Pistooliampumahiihto Sodankylä 25.3. Jari Vaarala 040 728 7557 jari.vaarala@luukku.com
Talvikilpailu Sodankylä 26.3 Jari Vaarala 040 728 7557 jari.vaarala@luukku.com
Reserviläispilkki Viitasaari Maaliskuu Kauko Ikäheimonen 040 582 4167 ukkokammi@gmail.com
Ampumasuunnistus Kauhajoki 29.4 Esa Kangasmäki 040 056 5740 esa.kangasmaki@eek-palvelu.inet.fi
Perinneaseet Keuruu 19.-20.5. Otso Heikkinen 050 436 3379 otso.heikkinen@gmail.com
Neliottelu Imatra 27.5 Veli-Matti Kesälahti 040 001 2989 velimatti.kesalahti@gmail.com
Pistooliampumajuoksu Imatra 28.5 Veli-Matti Kesälahti 040 001 2989 velimatti.kesalahti@gmail.com
Reserviläisammunnat Santahamina 1.7 Veijo Rautio 040 555 8165 veijo.rautio@helsinki.fi
Reserviläisgolf Laukaa 15.7 Keijo Häkkinen 040 833 7505 kesolle@gmail.com
SRA-amp.mestaruus Hätilä 17.-23.7. Jari-Pekka Walden 050 307 3944 jari-pekka.walden@pp1.inet.fi
Maastokilpailu Padasjoki 19.8 Jukka Luukko 040 555 5239 jukka.luukko@phnet.fi
Reservin ampumamest Toramo/Pahkamaa 19.-20.8. Tero Hyttinen 044 309 2263 tero-hyttinen@hotmail.com
Häyhä TA-kilpaliu Pahkajärvi 25.-27.8.
Vakiokivääri 300m Hollola Elo-syyskuu Marko Patrakka 050 557 0761 marko.patrakka@gmail.com
Falling Plates Mikkeli Elo-syyskuu Pirkka Juntunen 040 578 7246 pirkkaj@gmail.com
Partiokilpailu Syyskuu Erkki Lehmus 040 160 8001 vsres@co.inet.fi
Perinnease Pystykorva Hollola Syyskuu Marko Patrakka 050 557 0761 marko.patrakka@gmail.com
Syysjotos Rauma 22.-24.09. Ravo Sarmet 040 562 8182 ravo.sarmet@dnainternet.net